Нові надходження за травень 2025 року

  1. 1аБарбаш В. А. Біоматеріали у мікро- та наноелектроніці: Навчальний посібник / Барбаш В. А., Клочко Н. П., Копач В. Р.. — Київ: Каравела, 2023. — 327 с.. — (МОН України. НТУ “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”).
    ISBN 978-960-8019-17-1
    У навчальному посібнику наведено характеристика матеріалів біологічного походження – целюлози та її похідних, крохмалю, хітину, шовкового фіброїну, лігніну, колагену, шелаку, які розглядаються як сучасні складові у виробництвах мікро- та наноелектроніки. Детально описано приклади застосування біоматеріалів в електронних пристроях для збирання та накопичення енергії (трибоелектричних і п’єзоелектричних наногенераторах, термоелектричних генераторах і сонячних елементах, батареях та акумуляторах, суперконденсаторах); сенсорах тиску, деформації, вологості; приладах бездротового зв’язку та радіочастотної ідентифікації. Приділено увагу застосуванню біоматеріалів у виробництві штучної електронної шкіри, біомедичних імплантів, у приладах і пристроях для моніторингу навколишнього середовища.
    Навчальний посібник призначений для здобувачів вищої освіти навчальних закладів, викладачів та інженерно-технічних працівників.
  2. 2аБоровик А.І. Технологічна оснастка механоскладального виробництва: Підручник / Боровик А. І.. — К.: Кондор, 2024. — 726 с..
    ISBN 978-966-351-103-0
    У підручнику викладено призначення, класифікація та загальні вимоги до пристроїв; конструктивні елементи, складальні одиниці пристроїв; типові схеми встановлення заготовок і установчі елементи; затискні механізми та їх розрахунок, механізовані приводи; напрямні, налагоджувальні та ділильні пристосування пристроїв; приклади пристроїв для токарних, шліфувальних, свердлильних, фрезерних, зубооброблювальних та протяжних верстатів; особливості проектування та приклади пристроїв для верстатів з ЧПК, автоматизованого виробництва; складальних та контрольних пристроїв; розрахунки пристроїв на точність; методика техніко-економічного обгрунтування пристроїв механоскладального виробництва. Для студентів вищих навчальних закладів машинобудівних спеціальностей, а також для інженерно-технологічних робітників машинобудівних підприємств.
  3. 3аБуров Є. В. Комп’ютерні мережі: Підручник / Буров Є. В.. — Львів: Магнолія 2006, 2025. — 262 с.
    ISBN 966-8340-69-8
    Підручник ”Комп’ютерні мережі” висвітлює базові принципи побудови, функціювання та налаштування комп’ютерних мереж.
    Підручник складається з чотирьох частин. Перша частина присвячена базовим архітектурним принципам, в ній висвітлено також середовища передавання даних, сигнали та коди комп’ютерних мереж. У другій частині розглянуто головні класи мережевих технологій: інтерфейсні, локальні, глобальні, безпровідні мережі. Третя частина детально розглядає протоколи та сервіси мережі ТСР/ІР. Четверта частина присвячена інформаційним технологіям комп’ютерних мереж.
    Крім теоретичного матеріалу, підручник містить питання для самоконтролю та лабораторні роботи.
    Підручник призначено для вивчення курсу ”Комп’ютерні мережі” студентами комп’ютерних спеціальностей.
  4. 4аЄремєєв І.С. Автоматизовані системи управління технологіними процесами: Навчальний посібник / Єремєєв І. С., Кисельов В. Б.. — Одеса: Видавничий дім” Гельветика”, 2024. — 324 с..
    ISBN 978-966-992-346-2
    Розглянуто загальні закономірності поведінки складних систем під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників, а також в умовах неповної та нечіткої інформації, як фактори, що спонукають розглядати й оцінювати різні альтернативні шляхи розв’язання проблем і прийняття адекватних рішень. Надано адекватну інформацію з метою оволодіння теоретичними знаннями з питань методології комп’ютеризованої підготовки і прийняття рішень та набуття практичних вмінь і навичок щодо використання сучасних методів та засобів підготовки рішень у практичній діяльності фахівців різних сфер народного господарства. Головний наголос зроблений на методологію інформаційної підготовки рішень, зокрема на сучасні методи спостереження характеристик складних систем, методи ідентифікації компонентів цих систем, класифікації та зниження розмірності показників систем; методи вибору адекватних альтернатив, такі як оцінювання альтернатив і прийняття рішень; методи інтелектуалізації процесів підготовки рішень, методи правдоподібних міркувань, формування баз знань, методи розбудови евристик. Особливу увагу приділено закріпленню знань шляхом внесення до тексту кожного розділу значної кількості практичних задач і наведення у додатках вичерпного аналізу шляхів їх вирішення, а також матеріалів віртуального модульного контролю для студентів, які самостійно вивчають дисципліну.
    Для студентів ЗВО економічних спеціальностей, спеціальностей «Автоматизовані системи управління технологічними процесами», «Техногенна безпека держави» та «Теплоенергетика» усіх форм навчання.
  5. 5аКарпов Ю. О. Теоретичні основи електротехніки. Комп’ютерні розрахунки та моделювання лінійних електричних кіл: Навчальний посібник / Карпов Ю. О., Кацив С. Ш., Кухарчук В. В.. — Стереотип. вид.. — Херсон: Олді-плюс, 2024. — 210 с.. — (МОН України. Вінницький нац. тех. у-т).
    ISBN 978-966-289-081-5
    В посібнику викладені комп’ютерні методи розрахунку та моделювання лінійних електричних кіл за допомогою найбільш поширених та відносно простих програмних продуктів: МаthСАD), Ехсеl та Еlеctгопісs \Wогkbench. Наведені приклади розрахунку складних кіл, які є занадто трудомісткими при ручних розрахунках. Посібник розрахований на студентів, аспірантів та викладачів електротехнічних та інших споріднених спеціальностей.
  6. 6аПавелків Р. В. Загальна психологія: Підручник / Павелків Р. В.. — Вид. 4-е, доповн.. — Київ: Кондор, 2024. — 576 с..
    ISBN 978-966-351-281-5
    Підручник є комплексним виданням для студентів вищих педагогічних навчальних закладів. Він містить теоретичний матеріал з основних тем курсу „Загальна психологія”, поданий у формі курсу лекцій, планів практичних занять і задач, які навчають студентів застосовувати теоретичні знання у практичній діяльності.
    Підручник розрахований на студентів вищих навчальних закладів, а також усіх, хто цікавиться психологією.
  7. 7аТкачук В.І. Основи мехатроніки: Конспект лекцій / Ткачук В.І.. — 2-ге вид., доп. і перероб.. — Львів: Магнолія 2006, 2024. — 266 с..
    ISBN 978-617-574-136-8
    Конспект лекцій призначено для студентів кваліфікації бакалавр з електроенергетики, електротехніки та електромеханіки, а також як порадник для викладачів-лекторів.
    Також конспект призначений для задоволення потреб всіх тих, хто прагне опанувати проблеми, які пов’язані з синергетикою механіки, пневматики, гідравліки, електротехніки, електроніки, телекомунікації і комп’ютерної техніки – в загальному мехатронікою. Також буде корисною допомогою для інженерів і технічних працівників фірм, які займаються виробництвом мехатронних пристроїв, їх продажем та обслуговуванням.
  8. 8аЯкименко Ю. І. Мікропроцесорна техніка: Підручник / Якименко Ю. І.,Терещенко Т. О.,Сокол Є. І.,Жуйков В. Я.,Петергеря Ю. С .За ред. Т. О. Терещенко. — 2-ге вид., перероб. і доп.. — К.: Кондор, Політехніка, 2024. — 400 с.. — (МОН України. НТУУ ”КПІ”).
    ISBN 966-622-135-7
    Розглянуто системи числення і кодування інформації; наведено загальні принципи побудови мікропроцесорів, мікроконтролерів та мікропроцесорних систем; розглянуто особливості архітектури і функціональні можливості 8-, 16-, 32- та 64-розрядних процесорів; способи організації та побудову модулів пам’яті і роботу інтерфейсів пристроїв уведення-виведення. Подано матеріал про архітектуру однокристальних мікроконтролерів з СISC- і RISС-архітектурою, сигнальних процесорів та нейропроцесорів. Наведено приклади складання програм та проектування мікропроцесорних систем. Для студентів бакалаврату ”Електроніка”, ”Електротехніка” та інших бакалавратів, програмою яких передбачено вивчення дисципліни ”Мікропроцесорна техніка”. Може бути корисним для аспірантів і спеціалістів, що працюють у галузі електроніки.
  9. 9аЯрошенко С. П. Управління залученням ресурсів банку з депозитних джерел: Монографія / Ярошенко С. П., Сало І. В., Крухмаль О. В., Кобичева О. С.. — Суми: Університетська книга, 2024. — 105 с..
    ISBN 978-966-680-608-9
    У монографії висвітлюються теоретичні основи управління залученням ресурсів банку з депозитних джерел, сутність депозитів, система, інструментарій та практичні аспекти управління залученням ресурсів, проаналізовано залучення ресурсів банками України та
    технологію залучення ресурсів на прикладі банку, а також визначено напрями розвитку інструментарію управління залученням ресурсів банку.
    Для студентів та аспірантів економічних спеціальностей, викладачів, співробітників банків і науковців.