Нові надходження за квітень 2025 року
Бойко Т. Г. Основи точності мехатронних засобів: Навчальний посібник / Бойко Т. Г., Руда М. В.. — Львів: Львівська політехніка, 2022. — 168 с.. — (МОН України. НУ “Львівська політехніка”).
ISBN 978-966-941-718-3
Подано базові поняття, що характеризують структуру мехатронних об’єктів, їх будову, основні фізичні явища і процеси, від яких залежить забезпечення необхідних характеристик точності мехатронних засобів та засобів вимірювальної техніки, які вбудовані чи є в складі цих мехатронних об’єктів. Розділ “Фізична величина” присвячено видам фізичних величин, їх одиниць і системи SІ. В розділі “Вимірювання” пояснено суть процесу вимірювання і суміжних понять, класифікацію вимірювань, а також їх планування і організацію. Класифікацію, характеристики та основи метрологічного забезпечення засобів вимірювання і мехатронних засобів представлено в розділі “Засоби вимірювальної техніки”. Два розділи стосуються характеристик і показників точності вимірювань та засобів вимірювань, а також способів їх нормування.
Для інженерних працівників ї науковців, діяльність яких пов’язана з питаннями розроблення і конструювання мехатронних засобів та роботизованих об’єктів, фахівців автоматизованих виробних підприємств, виробників робототехнічних механізмів і пристроїв, студентів закладів вищої освіти, інших зацікавлених осіб.Дударєв І. М. Крафтові харчові технології: розроблення, дослідження, інжиніринг: Навчальний посібник / Дударєв І. М., Кузьмін О. В., Тараймович І.В. та ін.. — Одеса: Олді-плюс, 2024. — 322 с.. — (МОН України. Луцький національний технічний університет).
ISBN 978-966-289-914-6
У навчальному посібнику подано матеріали щодо технологій крафтових харчових продуктів, організації виробництва безпечних харчових продуктів, розглянуті особливості органолептичного оцінювання харчової продукції та визначення її фізико-хімічних показників, а також питання інклюзивного інжинірингу, запропонована послідовність розроблення й виведення крафтового харчового продукту на ринок. Навчальне видання може бути корисним здобувачам, які навчаються за освітніми програмами зі спеціальності 181 Харчові технології, та початківцям-підприємцям у галузі виробництва крафтових харчових продуктів.Кійко В.В. Системи управління якістю на підприємствах харчової промисловості: Навчальний посібник / Кійко В. В., Мельник О. П., Кузьмін О. В., Попова Н. В.. — Одеса: Олді-плюс, 2023. — 278 с.. — (МОН України. Національний університет харчових технологій).
ISBN 978-966-289-727-2
У навчальному посібнику відображено багаторічний міжнародний та вітчизняний досвід, накопичений у сфері управління якістю. Розглянуто сучасні підходи до розроблення та впровадження СУЯ на підприємствах харчової промисловості відповідно до вимог міжнародних стандартів. Окрему увагу приділено інструментам управління якістю, особливостям проведення аудиту СУЯ та її сертифікації. Враховуючи швидкоплинні зміни середовища, у якому функціонують вітчизняні підприємства, важливе значення має вдосконалення СУЯ, тому це видання містить окремий розділ, який допоможе читачам більш детально опанувати це питання.
Матеріал, викладений у навчальному посібнику, відповідає програмі дисципліни «Основи управління якістю та безпечністю харчових продуктів. Модуль 3. Системи менеджменту якості харчової продукції», а також може бути використаний при вивченні інших дисциплін, зокрема «Основи управління якістю та безпечністю харчових продуктів. Модуль 2. НАССР і системи управління безпечністю харчової продукції», під час проходження переддипломної практики та написання кваліфікаційної роботи на здобуття освітніх ступенів бакалавра й магістра.
Матеріал, викладений у посібнику, може бути корисним для викладачів, інженерно-технічних фахівців підприємств, зайнятих у сфері систем управління якістю продукції. Посібник рекомендований здобувачам ЗВО, котрі навчаються за спеціальностями 181 «Харчові технології» та 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» за ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність».Костенко В. І. Технологія виробництва молока і яловичини. Практикум: Навчальний посібник / Костенко В. І.. — Київ: ЦУЛ, 2021. — 400 с..
ISBN 978-617-673-173-3
Викладено у вигляді окремих навчальних занять матеріали про виробничий племінний облік у скотарстві, методи оцінки й обліку відтворення стада, вирощування молодняку, молочної і м’ясної продуктивності та її якості, а також способи оцінки маточного поголів’я різних напрямів продуктивності та моделювання технологічних процесів виробництва продукції скотарства.
Для викладачів і студентів напряму підготовки 6.090102 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва» вищих навчальних сільськогосподарських закладів.Ладика В. І.. Сучасні досягнення харчової науки: Навчальний посібник / За заг. ред. Ладики В. І.. — Херсон: Олді-плюс, 2022. — 352 с.. — (МОН України. Сумський національний аграрний університет).
ISBN 978-966-289-581-0
Уперше в Україні підготовлено посібник із виконання наукової роботи з технології харчової продукції. У ньому наведено приклади проведення досліджень у різних видах харчової продукції. Посібник розроблений колективом авторів – провідних науковців галузі – під керівництвом академіка В. І. Ладики і буде корисним студентам та аспірантам під час підготовки випускних робіт.
Руденко О. М. HR-менеджмент у публічному управлінні: Навчальний посібник / Руденко О. М., Штурхецький С. В., Шершньова О. В., Філіпова Н. В.. — Київ: Кондор, 2024. — 124 с..
ISBN 978-617-7458-09-7
У навчальному посібнику розглядаються питання, що мають ключове значення для фахівців системи управління організацією та управління персоналом: теорія управління людськими ресурсами, методологія управління персоналом і формування системи управління персоналом, стратегічне управління персоналом і планування кадрової роботи в організації, технологія управління персоналом і його розвитком, а також питання управління поведінкою персоналу організації та оцінки результатів його діяльності.
Посібник розрахований на студентів і аспірантів, які вивчають проблеми управління персоналом організації, а також фахівців, що беруть участь у формуванні системи управління персоналом і системи управління організацією і в цілому, що працюють з кадрами в ринкових умовах функціонування вітчизняної економіки.Стельмащук А. М. Бухгалтерський облік: теорія, практика, тренінг: Навчальний посібник / Стельмащук А. М.. — 2-ге вид., стереотипне. — Львів: Новий Світ-2000, 2023. — 679 с..
ISBN 978-966-418-135-5
У навчальному посібнику розглядаються теоретичні і практичні питання бухгалтерського обліку. Висвітлено аспекти становлення бухгалтерського обліку, організації його на підприємстві, обліку активів, власного капіталу, зобов’язань, доходів, витрат і фінансових результатів. Тестові завдання допоможуть закріпити теоретичні положення. Для студентів вищих навчальних закладів. Може бути корисним для практикуючих бухгалтерів
Товажнянський Л. Л. Загальна технологія харчової промисловості у прикладах і задачах: Підручник / Товажнянський Л. Л., Бухкало С. І., Капустенко П. О., Арсеньєва О. П., Ольховська О.І., Орлова Є. І.. — Київ: ЦУЛ, 2024. — 832 с.. — (МОН України. Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”).
ISBN 978-611-01-0208-7
Викладено основи загальної технології харчової промисловості, її фізико-хімічні, біохімічні та технологічні закономірності. Подані характеристика сировини, асортимент харчових продуктів, апарати і технологічні процеси їх виготовлення. Наведено різні типи сучасних пластинчастих теплообмінників у харчовій промисловості, представлено метод енергозбереження – пінч-аналіз. Приведені розрахунки норм витрат сировини і допоміжних матеріалів, зниження витрат і відходів при виробництві, а також формули, що необхідні для розв’язання прикладів і контрольних задач.