Відкритий доступ на період карантину

covid19

Springer Nature (посилання)
У звʼязку із складною ситуацією, видавництво Springer Nature відкриває доступ до низки важливих підручників по всіх дисциплінах для підтримки вищих навчальних закладів у всьому світі.
Видавництво Springer Nature надає безкоштовний доступ до понад 500 ключових підручників з усіх дисциплін для викладачів, студентів та дослідників, з метою підтримки вищих навчальних закладів у цей складний час.

Project Muse (посилання)
Платформа рецензованих академічних журналів та книг у галузі гуманітарних та соціальних наук, яка для інформаційної підтримки учнів, студентів, викладачів, вчених під час пандемії коронавірусу надає тимчасовий доступ до наукового контенту.

Кембриджський університет (посилання)
На період карантину Кембриджський університет відкрив доступ до понад 700 підручників з різних галузей знань.
Доступ відкрито до 31 травня 2020 р.

Association for Computing Machinery (посилання)
Міжнародна організація в галузі комп’ютерних наук „Association for Computing Machinery” відкрила доступ до електронної бібліотеки https://dl.acm.org. Доступ до публікацій буде безкоштовним до 30 червня 2020 року. Матеріали в бібліотеці публікуються англійською мовою та охоплюють такі теми:
– штучний інтелект, машинне навчання, автоматичний аналіз відеоінформації, опрацювання природної мови;
– інформаційні системи, пошук інформації, системи управління базами даних, глибинний аналіз даних, теорія і методи аналізу даних;
– комп’ютерні, мобільні та мультимедійні технології;
– суспільство та професії, пов’язані з використанням комп’ютера;
– прикладні обчислення: промисловість/бізнес, фізичні науки, науки про життя, освіта, право, криміналістика, гуманітарні науки, розваги;
– графіка та комп’ютерний дизайн;
– мережі та комунікації;
– архітектура, вбудовані системи й електроніка, робототехніка;
– технічне забезпечення, вироблення енергії;
– взаємозв’язок людини з комп’ютером;
– безпека та приватність;
– програмування та мови програмування;  теорія розрахунку, алгоритми та математика.

JSTOR (посилання)
JSTOR – одна з найбільших електронних бібліотек для науковців та студентів. В допомогу світовій спільноті, компанія JSTOR в цей непростий час відкрила для вільного доступу 26 недавно випущених журналів по громадському охорони здоровʼя (Public Health). Доступ відкрито до 30 червня 2020 року.

University of Michigan Press (посилання)
University of Michigan Press — провідний видавець та розповсюджувач книг та цифрових проектів з гуманітарних та соціальних наук  надає вільний доступ (більше 1150 одиниць). Доступ відкрито до 30 квітня 2020 року.

Annual Reviews (посилання)
Annual Reviews — некомерційне академічне видавництво, що друкує близько 40 серій журналів та щорічників, які публікують великі оглядові статті про досягнення в галузі природничих та соціальних наук. Доступ відкрито до 30 квітня 2020 року.