Галузеві ресурси
- ABC Chemistry – добірка безкоштовних повнотекстових рецензованих журналів з хімії англійською мовою. Архів поділений на 2 частини, одна частина – журнали, які постійно доступні повні тексти в Інтернеті, а інша частина – тестовий доступ та журнали, які тимчасово у вільному доступі. Окремо представлено список журналів російською мовою.
- arXiv.org – понад 500 тисяч загальнодоступних публікацій з фізики, математики, комп’ютерних наук, біології.
- Biology & Science – розміщено статті та дослідницькі праці з біології, наук про життя, охорони здоров’я, загальної біології. Більша частина публікацій у відкритому доступі або вказано дату, коли стаття буде доступна. Статті та журнали розміщено по категоріях та по датах публікації. Сайт є інтерактивним, і користувачі можуть коментувати доступні статті.
- CERN document server – понад 900,000 бібліографічних записів, включаючи 360,000 повнотекстових документів в галузі фізики та суміжних дисциплін .
- CiteSeer – Відкритий Архів з комп’ютерних наук.
- Cogprints – архів публікацій в галузі когнітивних наук (психологія, лінгвістика, біологія, комп’ютерні науки, філософія).
- Directory of Mathematics Preprint and e-Print Servers – каталог посилань на архіви препринтів та електронних публікацій з математики та суміжних наук. Ресурс створений та підтримується Американським математичним товариством.
- Directory of Open Access Journals – безкоштовний доступ до повнотекстових рецензованих наукових журналів з усіх галузей знань та різними мовами. Станом на 20 січня 2010 р. – 4583 назв журналів, з них 1784 з постатейним пошуком.
- The Elektronische Zeitschriftenbibliothek EZB (Electronic Journals Library) – доступ до повних текстів статей з 10576 журналів, що позначені зеленим.
- Economists online – економічні публікації.
- E–LIS – The open archive for Library and Information Science – відкритий архів з бібліотечних та інформаційних наук (понад 3, 5 тис. текстів).
- Elsevier – доступ до публікацій нобелівських лауреатів.
- Europeana – Европейська цифрова бібліотека.
- Free Electronic Math Journals – сайт містить посилання на електронні журнали з математики декількох університетських видавництв і професійних товариств. Сайт підтримується університетом Берклі.
- Google books – Світова Електронна Бібліотека – сервіс, який надає повнотекстовий пошук по книгах, які оцифровані Google та партнерами цієї програми. Бібліотека містить як повнотекстові видання, так і книги, які представлені для перегляду лише декількома сторінками для ознайомлення. Представлена інформація про те, де книгу можна придбати чи в якій найближчій до Вас бібліотеці взяти.
- HighWire Press – доступ до репозитарію HighWire Press – підрозділу бібліотеки Стенфордського університету. 957 журналів, 1,375,613 повнотекстових рецензованих статей у вільному інтернет доступі.
- Journals of Hindawi Publishing Corporation – більше 100 рецензованих журналів із інженерії, математики, фізики та природничих наук у відкритому доступі.
- InTech – видавець журналів та книг відкритого доступу з різних галузей науки та техніки (біологічні, комп’ютерні науки та інформаційні технології, науки про землю, електронна техніка та електротехніка, інженерія, матеріалознавство), медицини. З 2004 року InTech опублікувало більше 350 книг і надає безкоштовний доступ до них в Інтернеті. В даний час InTech публікує 3 наукових журнали відкритого доступу: International Journal of Advanced Robotic Systems, Journal of Humanoids, International Journal of Engineering Business Management.У видавництві публікуються понад 20 000 авторів, переважна більшість з них належать до найкращих 20 університетів світу (за рейтингом 2010-2011 Times Higher Education World University Rankings).
- Internet Public Library – організація публічних послуг та навчальне середовище, що започатковане University of Michigan School of Information та підтримується Drexel University’s College of Information Science & Technology. Це 45000+ повнотекстових творів (художньої та нехудожньої літератури, довідкових видань), організованих за предметними колекціями та типами ресурсів.
- LISTA – професійна база даних для бібліотечних та інформаційних працівників. База даних включає більше 600 повнотекстових журналів, книг, дослідницьких звітів, матеріалів конференцій з усіх проблем бібліотечної справи та інформаційних технологій. (ретроспектива з 1960-х років).
- OAPEN – перший міжнародний проект відкритого доступу до монографій в галузі гуманітарних та соціальних наук розрахований на 30 місяців, фінансований Європейським Союзом. Це спільний проект кількох університетських бібліотек Європи. Основні галузі: суспільні та економічні науки, гуманітарні науки, фінанси, менеджмент, мистецтво, право, література та літературознавство, науки про Землю, історія.
- Open J-Gate – одна з найбільших світових баз даних відкритого доступу. Містить 4595 наукових журналів, 2487 з яких рецензовані, та більше 1 млн. журнальних статей.
- Publications and preprints of the School of Mathematics and Statistics – електронний архів публікацій та препринтів членів і колишніх членів Школи математики та статистики Університету Сідней. Наявні посилання на додаткову інформацію, що відносяться до окремого запису (наприклад, огляд, або повнотекстовий документ).
- RePEc – Відкритий Архів з економіки.
- SAGE-Hindawi Access to Research – доступ до колекції журналів відкритого доступу, які публікуються видавцями SAGE Publications та Hindawi Publishing Corporation. Тематично – природничі науки, технології та медицина. Всі статті, опубліковані в SAGE-Hindawi журналах, представлені у відкритому доступі та розповсюджуються під ліцензією Creative Commons, яка дозволяє необмежене використання, розповсюдження та репродукування на будь-яких носіях з обов’язковим правильним цитуванням оригінальної роботи.
- SAO/NASA Astrophysics Data System – цифрова бібліотека з фізики та астрономії.
- Science.gov – портал наукової інформації і науково-дослідних результатів федеральних інституцій та агенцій США. Станом на січень 2010 р. здійснює пошук у 40 наукових базах даних і 200 мільйонах сторінок наукової інформації за допомогою тільки одного запиту, а також відкриває доступ до більш ніж 2000 наукових веб-сайтів.
- ScienceDirect – понад 9 мільйонів статей з 2500 назв журналів відомого наукового видавництва Elsevier. Доступ до повних текстів потребує передплати, але доступ до рефератів усіх статей та пошук – вільний.
- Socionet – науково-освітня соціальна мережа з доступом до повних текстів наукових матеріалів (постпринтів та препринтів, книжок, робочих матеріалів, дисертацій тощо) за різними галузями знань. Переважна більшість матеріалів російською та англійською мовами.
- SSRN – Social Science Research Network (SSRN) – реферати до 320,200 наукових публікацій, повні тексти 258,500 документів в галузі соціальних наук.
- UNdata – a data access system to UN databases – портал забезпечує доступ на одній платформі до 32 баз даних Організації Об’єднаних Націй, що містять статистичну та фактографічну інформацію (профайли країн,таблиці, глосарії тощо, понад 60 мільйонів записів, широке коло тем, включаючи дані про промисловість, сільське господарство, освіту, енергетику, навколишнє середовище, охорону здоров’я, інформаційні та комунікаційні технології тощо).
- World Digital Library – Світова Цифрова Бібліотека (міжнародний проект, ініційований Бібліотекою Конгресу США) надає безкоштовний доступ до різних типів цифрових матеріалів 6 мовами, які представляють культуру різних країн світу.
- WorldWideScience.org – портал наукових ресурсів (60 баз даних з понад 60 країн світу).